Co stosować na wypadanie włosów?

Co stosować na wypadanie włosów?
Wypadanie włosów to zupełnie normalne działanie połączone z cyklem rozwoju włosa, na jaki składają się trzy fazy: faza rozwoju (anagen), faza inwolucji (katagen) i faza spoczynku (telogen). Kłopot pojawia się właśnie przy przesadzonym wypadaniu włosów. Podaje się, iż każdego dnia tracimy od kilku do kilkunastu włosów. Jeśli liczba ta przewyższa sto sztuk dziennie, powinniśmy odnaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy oraz wybrać dobre wyjście. Obowiązkowo więc należałoby wiedzieć, co stosować na wypadanie włosów.

Co stosować na wypadanie włosów?

Strata włosków zależy od wielu elementów. Jej dobra kuracja potrzebuje zatem wszechstronnego oraz szerokiego podejścia. Choć nie da się w wieku dojrzałym odzyskać bujnej fryzury oraz gęstych włosów typowych dla wieku nastoletniego, jest mnóstwo dobrych form leczenia wypadania włosów – zarówno lekarskich, trychologicznych, jak również kosmetycznych. Trychologia – nauka o dolegliwościach skóry głowy oraz leczeniu łysienia – to dosyć młoda branża medycyny, jaka rozwija się niezwykle błyskawicznie, z roku na rok proponując jeszcze więcej dobrych wyjść oraz form.

Do jakiego specjalisty z wypadaniem włosów

Strata od 50 do 100 włosów dziennie jest działaniem powszechnym. Przy blisko 100 000 włosach na głowie ta mała strata jest właściwie niewidoczna. Nowe włosy zazwyczaj zmieniają te stracone, jednak nie zawsze tak się dzieje. Jeżeli natomiast zobaczysz, iż tracisz więcej włosów aniżeli zazwyczaj (podniesiona ilość na szczoteczce, ogromna ilość w odpływie prysznica po myciu głowy, przerzedzające się plamy na głowie czy łysienie), powinieneś opracować kłopot z lekarzem. Można zwrócić się do specjalisty rodzinnego, dermatologa czy do trychologa.