Na czym w świecie mody polega styl preppy?

Na czym w świecie mody polega styl preppy?

Styl preppy jest podstawą w odzieży damskiej od dziesięcioleci i wydaje się, że z biegiem lat stał się jeszcze bardziej popularny. Charakteryzuje się czystymi liniami, stonowanymi kolorami i praktycznością w projektowaniu. Styl ten jest konserwatywny i klasyczny, ale może być również zabawny i figlarny.

Termin preppy pochodzi od słowa prep school, które opisuje wysokiej klasy prywatną szkołę, która istnieje od wielu wieków. Ubrania preppy przypominają mundurki noszone w tych szkołach – na przykład białe koszule na guziki z krawatami lub muszkami, spodnie lub spódnice w kolorze khaki, spódnice lub spodnie w kratę, wyraziste marynarki i kamizelki oraz loafersy to podstawowe elementy garderoby preppy. Wielu projektantów proponuje nowoczesne ujęcie tych klasyków – na przykład kolorowe sukienki z grubym kardiganem. Inni sięgają do przeszłości, aby znaleźć inspirację.

Styl preppy daje nam możliwość dodania odrobiny wyrafinowania do naszego życia bez zbytniego krzykliwego lub modnego podejścia. I chociaż ten styl może być teraz na czasie, to tak naprawdę nigdy nie wyjdzie z mody. Niezależnie więc od tego, czy szukasz nowych pomysłów do swojej garderoby, czy chcesz zaimponować swoim znajomym kilkoma ciekawymi faktami. Więcej na fashionspy.pl