Ogród w nowej odsłonie – porządki ogrodowe

Ogród w nowej odsłonie – porządki ogrodowe

Nie jest tajemnicą, że kocham ogrody, ale wydaje mi się, że mój mały skrawek zieleni jest jedynym na bloku. Nieustannie otacza mnie beton i asfalt, więc zawsze jestem na tropie roślin, które mogą przetrwać w miejskich warunkach. Zebrałam kilka pomysłów na to, jak stworzyć ogród, który będzie odporny na żywioły, wniesie trochę zieleni do mojego otoczenia i sprawi, że będę chciała spędzać więcej czasu w domu.

 

Zacznijmy od bylin. Byliny to rośliny, które wracają rok po roku – nie trzeba ich sadzić co sezon. Jeśli chcesz, aby coś bujnego i zielonego wypełniło Twoją przestrzeń przez cały rok, spróbuj posadzić byliny! Są one również łatwe w utrzymaniu; po corocznym przycięciu poradzą sobie same. Ponadto, jeśli odpowiednio zaplanujesz ogród, możesz stworzyć przestrzeń, która będzie się stale zmieniać i zawsze wyglądać świeżo, bez konieczności wkładania w to dużego wysiłku.

 

Innym sposobem na wprowadzenie kolorów do przestrzeni są rośliny jednoroczne. Rośliny jednoroczne umierają każdej zimy/jesieni, ale szybko rosną i kwitną – czasami w ciągu zaledwie sześciu tygodni! Oznacza to, że możesz mieć jaskrawe kolory i tekstury bez konieczności inwestowania w nie.

Więcej na sielankowelove.pl