Pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa

 

Pożyczka leasingowa to usługa łącząca ze sobą elementy pożyczki i leasingu. Jest ona dostępna dla osób fizycznych oraz firm, które chcą skorzystać z finansowania na zakup ruchomości (np. samochodów osobowych, motocykli, maszyn i urządzeń) leasingobiorcy. Pożyczka leasingowa jest udzielana w formie kredytu bankowego, a jej celem jest sfinansowanie części lub całości ceny ruchomości. Kredytobiorca spłaca raty kapitałowe oraz odsetkowe według ustalonego harmonogramu, a na koniec umowy może wykupić ruchomość lub ją oddać w rozliczeniu.

W przypadku pożyczki leasingowej, to Klient bierze na siebie całkowite ryzyko związane z użytkowaniem finansowanej ruchomości. Oznacza to, że to Klient jest odpowiedzialny za ewentualne uszkodzenia czy kradzież finansowanej ruchomości.

Pożyczka leasingowa jest atrakcyjna dla osób, które chcą mieć pełną dowolność w korzystaniu z finansowanej ruchomości. Nie ma tu żadnych ograniczeń co do jej użytkowania, a Klient może ją wykorzystywać zarówno do celów prywatnych, jak i biznesowych.

Aby skorzystać z pożyczki leasingowej, należy kupić finansowaną ruchomość na własność. Klient musi także posiadać ubezpieczenie OC oraz AC, a także ubezpieczenie od kradzieży.

Pożyczka leasingowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą finansować zakup ruchomości własnych środków. Jest to także atrakcyjna alternatywa dla osób, które nie chcą podejmować ryzyka związanego z użytkowaniem finansowanej ruchomości.