Różne typy okien – który wybrać?

Różne typy okien – który wybrać?

Dobór odpowiednich okien, niezależnie od tego, czy mieszkamy w bloku czy w domu wolnostojącym albo też może szukamy ich do swojej firmy lub budynków gospodarczych, to nigdy nie jest sprawa prosta. Zawsze należy porządnie rozważyć wszelkie dostępne opcje, a tych jest w tej sytuacji kilka. Do wyboru mamy okna drewniane, wykonane z PVC oraz mieszane, PVC-aluminium. Które wybrać i które sprawdzą się u nas najlepiej?

Okna drewniane

Wyglądają pięknie i są bardzo trwałe, ale wymagają okresowej pielęgnacji. Są najczęściej wybieraną opcją do domów jednorodzinnych, przy których właściciele i tak muszą zadbać o wiele elementów, zarówno w środku, jak i w ogrodzie. Są przez to gotowi na to, żeby poświęcić na zadbanie o okna więcej czasu niż potrzeba na to wybierając okna PVC.

Okna wykonane z PVC

Najbardziej praktyczna opcja, która sprawdzi się w każdym rodzaju budynku, jednak najczęściej bywa wybierana przez mieszkańców bloków wielorodzinnych. Jest to rozwiązanie, które często narzucają spółdzielnie mieszkaniowe, ale nie ma się czym przejmować. Okna PVC https://effra.pl/ są trwałe i bardzo praktyczne, nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów i wystarczy je raz na jakiś czas po prostu umyć wodą z dodatkiem detergentu.

Okna mieszane

Wykorzystywane najczęściej w budynkach przemysłowych lub gospodarskich. Mają często inny system otwierania i są bardzo praktyczne, ale raczej nie nadają się do budownictwa mieszkalnego i bardzo rzadko można gdzieś dostać modele, które nadają się do montażu w domu jednorodzinnym lub bloku mieszkalnym.