Van – dowiedz się więcej o tym rodzaju nadwozia!

Van – dowiedz się więcej o tym rodzaju nadwozia!

Ogólnie rzecz biorąc, termin „van” jest używany tylko do opisania pojazdów w kształcie skrzyni. Van pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego „pojazd”, które samo wywodzi się z greckiego terminu oznaczającego „transportować”. Powszechne użycie słowa „van” w odniesieniu do takich pojazdów jest ogólnie przypisywane ich podobieństwu do domów mobilnych, czyli „vanów”.

 

Niektórzy ludzie uważają, że użycie „van” w odniesieniu do samochodów w kształcie pudełka jest obraźliwe, ponieważ może być postrzegane jako trywializowanie lub wyśmiewanie życia tych, którzy mieszkają w domach mobilnych. Jednak tak nie jest; Vany są po prostu tak nazwane ze względu na ich podobieństwo do domów mobilnych.

 

Istnieją trzy podstawowe rodzaje vanów:

 

-Minivan: Minivan ma przesuwane drzwi z jednej strony i zazwyczaj mieści od sześciu do 10 pasażerów. Pierwotnie znane jako „caravan”, pojazdy te są przeznaczone do transportu rodzin z dziećmi – stąd są one wyposażone w funkcje, takie jak siedzenia w drugim rzędzie, które mogą być usunięte lub schowane, co ułatwia zmieszczenie przedmiotów o dziwnym kształcie w samochodzie. Minivany zostały po raz pierwszy wprowadzone w 1983 roku przez firmę Chrysler; jednak Ford spopularyzował je, wypuszczając własną wersję dwa lata później. Minivany były początkowo postrzegane jako samochody przyjazne dla rodzin z dziećmi.

Więcej na automission.pl

Give a Comment