Zinedine Zidane – czy znasz tego piłkarza?

Zinedine Zidane – czy znasz tego piłkarza?

Zinedine Zidane – czy znasz tego piłkarza?

Zinedine Yazid Zidane, pseudonim „Zizou”, to francuski emerytowany zawodowy piłkarz. Urodził się 23 czerwca 1972 roku w Marsylii we Francji, był skałą w środku pola dla reprezentacji Francji, która wygrała Mistrzostwa Świata FIFA w 1998 roku i UEFA Euro 2000. Trzykrotnie został wybrany Piłkarzem Roku FIFA i raz zdobył nagrodę Ballon d’Or.

 

W 2001 roku dołączył do Realu Madryt i już w swoim pierwszym sezonie był jednym z kluczowych zawodników drużyny, która zdobyła tytuł mistrza La Liga. Jego kariera z Realem Madryt była pełna sukcesów, w trakcie której ponownie wygrał La Liga, a także zdobył dwa tytuły Ligi Mistrzów i stał się najlepszym strzelcem klubu w historii.

Jest uważany za jednego z największych piłkarzy wszech czasów.[3][4] Zidane był chwalony przez krytyków za swoją elegancję, wizję, kontrolę piłki i technikę i jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych pomocników wszech czasów.[5] Był również skutecznym wykonawcą rzutów karnych i wolnych.[6][7] Oprócz umiejętności piłkarskich, jest również uznawany za opanowanie pod presją.

Więcej na sporttaker.pl